Hybrydowe szaleństwo opanowało wszystkie kobiety, które lubią piękne i kolorowe paznokcie. Trwały, naturalny efekt i wspaniały połysk to niezaprzeczalne zalety hybryd. A czy ta metoda sprawdzi się także na paznokciach u stóp? Oczywiście, że tak!

Trwałość i kolor

Wiele pań poznało już zalety hybrydy i bardzo chwali sobie efekty. Paznokcie nie są zniszczone tak, jak przy nakładaniu żelu, a całość wygląda schludnie i elegancko. Przede wszystkim cenimy ich trwałość, bo takie paznokcie można nosić 2-3 tygodnie, a ich ściągnięcie i założenie nowej warstwy jest szybkie i, przy odrobinie wprawy, stosunkowo proste.

Generalnie lakiery na paznokciach u stóp trzymają się zazwyczaj dłużej niż na dłoniach. Niemniej jednak, szczególnie latem, gdy chodzimy boso, lakier dość szybko odpryskuje i traci blask. Przy paznokciach hybrydowych trwałość koloru jest znacznie większa i możemy być niemal pewne, że nawet długie spacery po plaży nie naruszą naszego lakieru. Poza tym hybrydy zachowują swój blask, dzięki czemu kolor nawet po kilku dniach wygląda nadal ładnie i świeżo. Szczególnie dobrą opinią cieszą się lakiery od Semilac o bajecznej gamie kolorystycznej i bardzo wysokiej trwałości.

Nakładanie hybrydy

Jeśli chodzi o sam zabieg nakładania hybryd na paznokcie u stóp to opiera się on oczywiście na specjalnej formule lakieru i lampie emitującej promienie UV. Paznokcie oczyszczamy, wycinamy skórki i nadajemy im pożądany kształt. Za pomocą polerki matowimy płytkę, a następnie ją odtłuszczamy. Nakładamy warstwę bazową, lakier oraz tak zwany „top coat”. Każdą z warstw utwardzamy układając dłonie pod lampą.

Pamiętajmy, że po około 3 tygodniach hybrydę trzeba zmyć w gabinecie kosmetycznym za pomocą specjalnego płynu z acetonem. Należy to zrobić nawet jeśli paznokcie nie mają dużego odrostu i spokojnie mogłoby jeszcze chwilę zostać na naszych palcach. Zbyt długie trzymanie hybrydy sprawia, że płytka paznokcia może się przesuszyć, przez co stanie się bardziej łamliwa.

Poszukujesz specjalistki od pedicure?

Oto jestem. Skontaktuj się ze mną już teraz!

Kontakt

Sprawdź, jakie stylizacje paznokci oferuję