Paznokcie u stóp w pełnej krasie prezentujemy właściwie tylko latem. Ich malowanie to dla niektórych z nas wyzwanie, szczególnie, gdy nasze palce nie należą do najzgrabniejszych. Często o nich zapominamy… A szkoda.

Feria barw

Pomalowane paznokcie sprawiają, że nasze stopy wyglądają schludnie i elegancko. Niestety z wiekiem paznokcie mają tendencję do przebarwień i żółknięcia. Przez to nasze stopy wyglądają na niezadbane. A przecież wcale tak nie musi być. Wystarczy dobrać odpowiedni kolor, by w kilka chwil nasze stopy odzyskały blask.

Ochronna warstwa skarpetek, rajstop i butów sprawia, że lakier na paznokciach u stóp utrzymuje się znacznie dłużej niż na rękach. Ważne jednak jest jakość produktów, których używamy. Lakiery Golden Rose mają szeroką gamę barw, ale, co nie mniej ważne, długo utrzymują się na płytce paznokcia. Jeśli chodzi o sam dobór kolorów, zwykle decydujemy się na jeden kolor. Najczęściej wybieramy odcienie czerwieni, burgundu czy różu, które na stopach wyglądają wyjątkowo seksownie i kobieco. Paleta jest jednak niemal nieograniczona. Jeśli chodzi o ozdoby – brokat czy cyrkonie, sprawdzą sie one tylko w letnich miesiącach, zwłaszcza kiedy szykujemy się na jakąś wyjątkową okazję. Jeśli mamy niezwykły pomysł na ozdobienie swoich stóp, przedyskutujmy to z kosmetyczką.

Podstawy pielęgnacji

Choć lakier na paznokciach u stóp utrzymuje się stosunkowo długo, warto przedłużyć jego trwałość nakładając na kolor warstwę tak zwanego „top coat”. Jest to produkt, który przyspiesza wysychanie lakieru, utwardza go i zabezpiecza, a przy okazji nadaje piękny połysk. Ponadto przed zastosowaniem ciemnych lakierów, można zaaplikować specjalną bazę, która zapobiegnie powstawaniu odbarwień na płytce paznokcia. Pamiętajmy, że robiąc manicure u stóp obowiązują nas te same zasady co przy pielęgnacji rąk, a więc delikatnie usuwamy skórki, wykonujemy peeling, wcieramy balsam lub krem.

Chcesz pomalować profesjonalnie paznokcie u stóp?

Chętnie Ci pomogę. Skontaktuj się ze mną już teraz!

Kontakt

Sprawdź, jakie stylizacje paznokci oferuję