Zadbane dłonie to nasza najlepsza wizytówka. Choć obecnie największym hitem są paznokcie żelowe i hybrydowe, niektóre z nas nadal wola postawić na naturalność i klasykę. Tradycyjny manicure sprawdzi się zawsze i wszędzie, a starannie wykonany będzie wyglądał schludnie i elegancko.

Manicure tradycyjny i biologiczny

Można powiedzieć, że tradycyjny manicure to podstawa pielęgnacji dłoni. Zadbane paznokcie nigdy nie wyjdą z mody. Taki „zwyczajny” manicure to idealne rozwiązanie dla pań, które cenią sobie naturalne metody. Jeśli nie chcesz eksperymentować z żelami czy hybrydami, a szczególnie ważne jest dla ciebie zachowanie płytki paznokcia w dobrej kondycji, jest to zdecydowanie zabieg dla ciebie.

Najważniejszą zasadą manicure biologicznego jest odstawienie wszystkich inwazyjnych metod i… metalowych narzędzi. W kąt odrzucamy wszelkie pilniki, cążki czy nożyczki. Zamiast tego używamy pilniczków papierowych i szklanych, a także drewnianych patyczków do odsuwania skórek. Celem takich zabiegów jest jak najmniejsza ingerencja w płytkę paznokcia i wyeliminowanie potencjalnych zranień przy wycinaniu skórek. Poza tym sam zabieg jest właściwie taki sam jak przy tradycyjnym manicure.

Naturalność przede wszystkim

Co jest ważne przy wykonywaniu tradycyjnego manicure? Przede wszystkim nadanie paznokciom ładnego, naturalnego kształtu, lekkie ich spiłowanie do pożądanej długości i dokładne wycięcie skórek cążkami. Usunięcie skórek jest kluczowe niezależnie od tego, czy używamy cążek czy patyczka. Dlatego właśnie ważne jest poddanie dłoni ożywczej kąpieli z dodatkiem olejku. Można użyć także specjalnego preparatu zmiękczającego. Ostatnim etapem jest nałożenie odżywki, która może stanowić bazę dla lakieru.

Największym minusem tradycyjnych metod jest krótkotrwały efekt, ponieważ lakier już po kilku dniach wymaga ponownego nałożenia. Taki manicure jest bardzo dobrą opcją dla osób, dla których nie liczy się trwałość, ale naturalny wygląd. Świetnie sprawdzi się na przykład u… panów, którzy chcą mieć ładne, zadbane dłonie.

Chcesz wykonać tradycyjny manicure biologiczny?

Chętnie Ci w tym pomogę. Skontaktuj się ze mną już teraz!

Kontakt

Sprawdź, jakie stylizacje paznokci oferuję