Nasze paznokcie na co dzień muszą znieść naprawdę wiele. Od nerwowego przygryzania, poprzez pisanie na klawiaturze czy otwieranie puszek, aż po ciągłe malowanie i zmywanie. Nic dziwnego, że często po pewnym czasie zauważamy, że stają się kruche, rozdwojone i pozbawione blasku. Nie oznacza to jednak, że musimy rezygnować z lakierów, żeli czy hybryd. Wystarczy tylko odwiedzić gabinet kosmetyczny…

Zdrowe czy kolorowe?

Nasze paznokcie łamią z wielu powodów. Dzieje się tak przede wszystkim wtedy, kiedy w naszym organizmie brakuje magnezu, cynku, witamin A i C. Niektóre z nas mają po prostu genetycznie słabszą płytkę paznokcia. Niestety na jej kondycję wpływają także wszystkie zabiegi kosmetyczne. Nawet codzienne malowanie i zmywanie nie pozostaje obojętne dla naszych paznokci, nie wspominając już o zabiegach bardziej inwazyjnych, jak nakładanie i ściąganie paznokci żelowych czy akrylowych. To właśnie przy tych zabiegach, szczególnie gdy próbujemy wykonać je samodzielnie, dochodzi do największych uszkodzeń paznokci.

Największym zagrożeniem jest ścieranie się płytki paznokcia – naturalnej bariery ochronnej. Podczas wykonywania manicure hybrydowego czy żelowego musimy naruszyć powierzchnię by ta była bardziej przyczepna. Ponadto w czasie zabiegów używamy odtłuszczaczy, dehydralizatorów, acetonu. A lakiery? To przecież także chemia. Czy to oznacza, że musimy wybierać między zdrowymi a kolorowymi paznokciami? Na szczęście nie.

Intensywna odbudowa

Przede wszystkim wykonując regularnie manicure żelowy czy akrylowy warto co jakiś czas dać paznokciom „odpocząć”. Wystarczy zrobić krótką przerwę, by paznokcie nieco się zregenerowały. W tym czasie zafundujmy swoim dłoniom zabieg intensywnej odbudowy. W czasie takiego spa kosmetyczka przygotowuje dla naszych dłoni specjalną kąpiel z dodatkiem soli. Delikatny masaż galaretką i wtarcie w paznokcie oliwki  z witaminami od razu poprawi ich wygląd. . Do tego balsam odżywczy i nasze dłonie są gotowe na kolejne paznokciowe eksperymenty.

Zadbaj o swoje paznokcie

Skontaktuj się ze mną już teraz!

Kontakt

Sprawdź, jakie stylizacje paznokci oferuję