Ostatnio prawdziwym hitem wśród Polek stał się koreański sekret piękna, czyli azjatyckie rytuały, które pozwalają na zachowanie pięknej i zdrowej skóry. Co ciekawe, te dalekowschodnie zabiegi to tak naprawdę powrót do podstawowych zasad pielęgnacji. Jednym z etapów dbania o siebie jest dla Azjatek masaż twarzy. Większość z nas zapomina o tym prostym i naturalnym sposobie na utrzymanie skóry w dobrej kondycji.

W domowym zaciszu i w gabinecie

Według azjatyckich wskazówek krótki masaż twarzy powinnyśmy wykonywać codziennie wieczorem. Oczywiście taki zabieg sam w sobie nie przyniesie od razu spektakularnych efektów, ale regularne masowanie twarzy długofalowo poprawia jej kondycję. Jeśli nie mamy czasu i zdarza nam się zapominać o kilku minutach masażu, warto łączyć go z aplikacją kremu na noc. Nakładając produkt poświęćmy chwilę na dokładne wymasowanie naszej twarzy.

Regularne masowanie twarzy powinnyśmy uzupełniać co pewien czas zabiegami u profesjonalistki. Taki masaż wyraźnie poprawia krążenie i napięcie skóry, sprawia, że odzyskuje ona blask i koloryt, staje się wyraźnie gładsza. Warto pamiętać, że każda mina pozostawia ślad na mięśniach twarzy, które z czasem wiotczeją i tracą właściwie napięcie. Nie da się oczywiście temu zapobiec, ale umiejętne masowanie twarzy może proces spowolnić.

Dla kogo masaż?

Prawie dla każdego! Istnieje bardzo wiele technik masowania twarzy, dlatego można dobrać odpowiedni jego rodzaj do niemal wszystkich problemów. Przeszkodą mogą być stany zapalne i silne alergie. Warto poinformować kosmetyczkę przed zabiegiem o ciąży i ewentualnych problemach ze zdrowiem.

Masaż może być delikatny, opierać się na łagodnym głaskaniu i lekkim dotyku opuszkami palców lub przeciwnie, może być dość mocny, z większym naciskiem i użyciem technik ugniatania lub oklepywania. Możemy skupić się na działaniu liftingującym, rozmasowywaniu bruzd i opuchnięć lub po prostu na czystej relaksacji i rozluźnieniu. Bardzo ważna jest płynność ruchów, ich kolejność oraz kierunek. Wiele zależy także od tego, czy wykonujemy masaż jako oddzielny zabieg, czy też ma być to pierwszy krok do oczyszczania czy mezoterapii.

Chcesz dowiedzieć się więcej o wpływie masażu na urodę? Zapoznaj się z artykułem: http://www.floraj-raciborz.pl/masaz/

Chcesz zrelaksować napięte mięśnie twarzy?

Jestem wykwalifikowaną masażystką. Skontaktuj się ze mną już teraz!

Kontakt

Sprawdź, jaki masaż aktualnie oferuję