O stopach najczęściej przypominamy sobie wyciągając z szafy sandałki. W panice próbujemy wówczas zabiegów, kremów, złuszczających skarpetek, by szybko doprowadzić nasze pięty do porządku. Nie warto jednak czekać aż do lata by zająć się stopami. Codzienna pielęgnacja i zabiegi kosmetyczne sprawią, że o każdej porze roku będziemy gotowe na basen, plażę i bieganie boso po mieszkaniu.  

Spa dla stóp

Pierwszym etapem zabiegu jest peeling, który pozwala pozbyć się zrogowaciałego naskórka. Pomocna dla pięt okazać się może także frezarka. Tak przygotowuje skórę na kolejny etap pielęgnacji – nałożenie odżywczego kremu lub serum. Następnie zanurzamy stopy kilka razy w rozpuszczonej parafinie, tak by zostało na nich kilka warstw produktu. Nogi owijamy specjalnymi foliowymi woreczkami,  a na to wkładamy specjalne skarpety. Mamy teraz kilka minut na relaks i odpoczynek. Po kwadransie zdejmujemy całość, a w stopy wcieramy odżywczy balsam.

Ciepła parafina przyspiesza krążenie krwi, sprawia, że nasze ciało oczyszcza się z toksyn. Jest to pochodna ropy naftowej, która tworzy na naszej skórze rodzaj filtra. Dzięki temu nasza skóra jest gładsza, przyjemniejsza w dotyku, elastyczna i co najważniejsze bardziej odporna na pęknięcia. Sam zabieg jest bardzo przyjemny i relaksujący. Docenią to szczególnie osoby, które mają problemy z opuchniętymi, ciężkimi nogami. Poprawa krążenia przyniesie natychmiastową ulgę.

Refleksoterapia

Według chińskiej medycyny, stopy, podobnie jak dłonie, mają obszary połączone z różnymi organami w naszym ciele. Refleksoterapia polega na masowaniu konkretnych miejsc na naszych stopach i pobudzanie układu nerwowego i krwionośnego. Dzięki temu możemy usprawnić funkcjonowanie niektórych narządów w naszym ciele i po prostu polepszyć swoje samopoczucie. Nawet jeśli nie do końca wierzmy w uzdrowicielską moc dotyku, możemy potraktować refleksoterapię jako bardzo przyjemny i relaksujący masaż.

Chcesz zadbać o swoje stopy?

Chętnie Ci w tym pomogę. Skontaktuj się ze mną już teraz!

Kontakt

Sprawdź, jakie zabiegi na stopy lub dłonie oferuję