Peeling kawitacyjny to jeden z popularniejszych zabiegów w salonach kosmetycznych. Kawitacja polega na złuszczaniu naskórka ultradźwiękami. Brzmi kosmicznie? Nic z tych rzeczy! Wystarczy specjalne urządzenie, by nasza skóra w parę minut odzyskała świeżość i blask. Dodatkowo za pomocą ultradźwięków możemy wprowadzić do najgłębszych warstw skóry substancje odżywcze. Efekt? Natychmiastowa poprawa wyglądu i… samopoczucia.

Peeling kawitacyjny

Zabieg kawitacji jest bardzo prosty i bezbolesny. Jego zadaniem jest usunięcie z naszej skóry wszelkich zanieczyszczeń i martwego naskórka. Można powiedzieć, że to mikromasaż na poziomie komórek. Ultradźwięki docierają do głębokich warstw skóry i oczyszczają je znacznie lepiej niż peelingi mechaniczne. Jednocześnie nie jest to zabieg tak inwazyjny jak np. mikrodermabrazja. Po wizycie u kosmetyczki nasza skóra jest lekko zaczerwieniona, ale nie wymaga specjalnego traktowania. Efekty zauważymy od razu. Twarz staje się wyraźnie gładsza, rozjaśniona, cera wygląda świeżo, a drobne zmarszczki mogą się delikatnie spłycić. To zabieg na tyle łagodny, że można stosować go z powodzeniem nawet przy cerach wrażliwych, trądzikowych czy naczynkowych.

Peeling kawitacyjny może być odrębnym zabiegiem w gabinecie kosmetycznym, choć często stanowi wstęp do dalszych etapów pielęgnacji. Dzięki oczyszczeniu skóra jest bowiem bardziej chłonna i gotowa na dalsze zabiegi. Znacznie lepiej przyjmuje także wartości odżywcze z kosmetyków.

Sonoforeza

Sonoforeza to zabieg podobny do kawitacji. Przy sonoforezie stosujemy specjalne ampułki ze skoncentrowanymi substancjami odżywczymi, które dzięki ultradźwięków „wtłaczamy”’ głęboko pod skórę. Brzmi strasznie? To zabieg całkowicie bezbolesny i nieinwazyjny, który doskonale sprawdzi się na wszystkich typach skóry. Kluczowe jest bowiem dobranie odpowiednich ampułek, które zawierają substancje odpowiadające na nasze indywidualne potrzeby. Z zabiegu mogą zatem korzystać panie o skórze dojrzałej, która potrzebuje odżywienia i liftingu, jak i osoby z trądzikiem czy przebarwieniami.

Nie boisz się bardziej zaawansowanych zabiegów kosmetycznych?

Umów się ze mną na przyjemny zabieg sonoforezy już teraz!

Kontakt

Sprawdź, jakie zabiegu na twarzy, szyję i dekolt oferuję