Peeling to rytuał kosmetycznych bardzo wielu z nas. I słusznie! Regularne złuszczanie naskórka sprawia, że nasza skóra wygląda młodo i świeżo. Nawet jeśli wykonujemy tego typu zabiegi w domu, warto od czasu do czasu odwiedzić kosmetyczkę i wykonać dogłębny, profesjonalny zabieg  peelingujący.

Działanie peelingów

Zadaniem peelingów jest usunięcie martwego naskórka i pobudzanie skóry do produkowania nowych komórek. Dzięki temu nasza skóra szybciej się regeneruje. Ponadto drobinki z peelingu odblokowują gruczoły łojowe zapobiegając ich zapychaniu się i powstawaniu zmian skórnych. A co z zaskórnikami? Pory skóry są oczyszczone, dlatego „czarne kropki” znikają. Od razu po peelingu nasza twarz jest gładka i, co nie mniej ważne, gotowa na kolejne etapy pielęgnacji. Takie oczyszczenie sprawia bowiem, że skóra znacznie lepiej przyjmuje wartości odżywcze z kremów, które możemy zaraz po zabiegu wklepać w skórę.

Wyróżniamy dwa podstawowe rodzaje peelingów: mechaniczne i enzymatyczne. Mechaniczny peeling zawiera w sobie drobinki. Mogą to być drobne polietylenowe kuleczki lub produkty naturalne np. nasiona roślin, kryształki cukru czy sól z Morza Martwego. W peelingach enzymatycznych na naszą skórę działają enzymy, które działają na keratynę w naszych komórkach. Który jest lepszy? Wszystko zależy od stanu skóry i jej potrzeb, dlatego najlepiej metodę peelingu wybierać wspólnie z kosmetyczką.

W domu czy w gabinecie?

Wiele z nas wykonuje regularnie peelingi w domu. Jest to zdecydowanie dobry nawyk, który poprawia stan skóry i nasze samopoczucie. Działanie domowych zabiegów nigdy nie będzie jednak tak skuteczne jak peeling u kosmetyczki. Jest to szczególnie ważne przy cerach problematycznych – z trądzikiem lub przebarwieniami. Na takie problemy pomóc może bowiem przede wszystkim regularne stosowanie wysokiej jakości produktów doskonale dobranych do naszej skóry. Tego typu peelingi są wówczas jednym z elementów całego zabiegu oczyszczania cery. Dzięki kompleksowemu działaniu po pewnym czasie można uzyskać zdumiewające efekty.

Każda z nas marzy o pięknej cerze, zdrowych włosach i mocnych paznokciach. Zadbajmy o siebie od wewnątrz ale i od zewnątrz. Pielęgnacja oczu i twarzy są doskonałym sposobem na utrzymanie pięknej cery i estetycznego wyglądu twarzy i oprawy oczu.

Peeling kawitacyjny – wskazania:
– oczyszczanie skóry
– usuwanie martwego naskórka
– trądzik
– skóra dojrzała, pozbawiona jędrności
– skóra odwodniona, zmęczona
– ogólna poprawa estetyki skóry

Sonoforeza – wprowadzanie kosmetyku odpowiedniego do naszych potrzeb
(ampułki ) za pomocą ultradźwięków w połączeniu z mikromasażem (lifting – prasowanie zmarszczek).

Sonoforezę najlepiej jest wykonywać w serii. Seria to 5-10 zabiegów nie częściej niż co 48h, nie rzadziej niż raz w tygodniu. Między seriami powinno być 2-3 mies. przerwy.

Należy zwrócić uwagę na przeciwwskazania do stosowania peelingu kawitacyjnego: ciąża, nowotwór skóry, poważne alergie skórne, rozrusznik serca. Jeślimasz jakiekolwiek wątpliwości co do schorzeń – skontaktuj się z lekarzem.

Moje usługi są w pełni profesjonalne, w miłej atmosferze oraz w promocyjnych cenach.

Chcesz wykonać profesjonalny peeling swojej twarzy, szyi lub dekoltu?

Umów się ze mną na przyjemny zabieg już teraz!

Kontakt

Sprawdź, jakie zabiegu na twarzy, szyję i dekolt oferuję