Twarz to prawdziwa wizytówka. Na naszych twarzach widać wszystko: czy dobrze śpimy, czy jesteśmy w dobrym nastroju, czy dbamy o siebie. Dlaczego warto troszczyć się o skórę twarzy? Bo jak nas widzą tak nas piszą, a dobra pielęgnacja potrafi zdziałać cuda!

Rytuały piękna

Kluczowym elementem pielęgnacji jest jej powtarzalność. Ważne jest stworzenie własnego codziennego, tygodniowego i miesięcznego rytuału pielęgnowania twarzy. Tylko systematyczne wykonywanie nawet najprostszych zabiegów w domowym zaciszu zapewni nam wyraźne efekty. W tej kwestii konieczna jest jednak cierpliwość.

Oprócz systematyczności, ważną rolę w pielęgnacji odgrywają kosmetyki. Warto czytać składy, sprawdzać etykiety, radzić się kosmetyczki i wybrać produkty, które będą najlepiej dostosowane do potrzeb naszej skóry. Pamiętajmy, że nie liczy się gruba warstwa produktu, bo skóra ma ograniczoną chłonność, ale wartości odżywcze i regularne ich dostarczanie. Na szczególną uwagę zasługują okolice oczu. To tu najszybciej widać procesy starzenia, dlatego warto codziennie poświęcić chwilę na dokładny demakijaż, masaż i wklepanie produktów nawilżających w tych delikatnych obszarach.

Profesjonalne efekty

Poza codzienną pielęgnacją, w nasz rytuał dbania o siebie powinnyśmy włączyć także profesjonalne zabiegi kosmetyczne. Żaden zabieg we własnej łazience nie może równać się z tym w gabinecie. Masaż, peeling, kawitacja, sonoforeza – to tylko niektóre zabiegi, które warto wykonywać średnio raz w miesiącu, by dogłębnie odżywić naszą skórę, poprawić jej kondycję i przedłużyć młodość. Nawet zwykła henna rzęs czy regulacja brwi mogą o 180 stopni zmienić nasz wygląd i poprawić samopoczucie.

Korzystając z pomocy profesjonalistki, możemy ustalić stały plan pielęgnacji i kolejne jej etapy. W zabieganym życiu warto znaleźć choć raz w miesiącu chwilę na szybką wizytę u kosmetyczki i poświęcenie czasu tylko dla siebie, wyciszenie się, a przy okazji poprawę naszej „wizytówki”.

Pielęgnacja oczu i twarzy Racibórz

Każda z nas marzy o pięknej cerze, zdrowych włosach i mocnych paznokciach. Zadbajmy o siebie od wewnątrz ale i od zewnątrz. Pielęgnacja oczu i twarzy są doskonałym sposobem na utrzymanie pięknej cery i estetycznego wygladu twarzy i oprawy oczu.

Peeling kawitacyjny wskazania:
– oczyszczanie skóry
– usuwanie martwego naskórka
– trądzik
– skóra dojrzała, pozbawiona jędrności
– skóra odwodniona, zmęczona
– ogólna poprawa estetyki skóry

Sonoforeza – wprowadzanie kosmetyku odpowiedniego do naszych potrzeb ( ampułki ) za pomocą ultradźwięków w połączeniu z mikromasażem (lifting – prasowanie zmarszczek).

Sonoforezę najlepiej jest wykonywać w serii. Seria to 5-10 zabiegów nie częściej niż co 48h, nie rzadziej niż raz w tygodniu. Między seriami powinno być 2-3 mies. przerwy.

Należy zwrócić uwagę na przeciwskazania do stosowania peelingu kawitacyjnego: ciąża, nowotwór skóry, poważne alergie skórne, rozrusznik serca. Jeśli masz jakiekolwiek wątpliwości co do schorzeń – skontaktuj się z lekarzem.

Chcesz poprawić stan swojej skóry twarzy, szyi lub dekoltu?

Umów się ze mną na przyjemny zabieg już teraz!

Kontakt

Sprawdź, jakie zabiegu na twarzy, szyję i dekolt oferuję