Wiele kobiet narzeka, że po stosowaniu metod żelowych i hybrydowych, ich paznokcie stały się bardzo kruche i zniszczone. Najczęstszą przyczyną problemów z paznokciami nie jest jednak sama technika czy matowienie płytki, ale… niewłaściwe ściąganie produktu. Często same próbujemy zdjąć warstwę hybrydy czy żelu by zaoszczędzić czas i pieniądze. Ta oszczędność jest tylko pozorna, bo robiąc to w domu bardzo łatwo przysporzyć sobie nie lada problemów z paznokciami!

Uszkodzenia paznokci

O zdjęciu żelowych i hybrydowych paznokci myślimy, gdy pojawia się wyraźny, nieestetyczny odrost. W przypadku żeli dzieje się tak po około miesiącu, kiedy to manicure należy poprawić lub ściągnąć. Hybrydy wytrzymują 2-3 tygodnie, a po tym czasie należy je usunąć i ewentualnie nałożyć nową warstwę.

Często zauważamy, że między płytkę paznokcia a warstwę żelu lub hybrydy dostaje się powietrze. Wydaje się nam wówczas, że wystarczy lekko „podważyć” powierzchnię, by zdjąć całość. Niestety, gdy zaczynamy odrywać powłokę okazuje się, że miejscami nadal bardzo mocno trzyma się ona naszej naturalnej płytki paznokcia. Efekt? Bardzo zniszczone, rozdwojone i osłabione paznokcie, które czasem wymagają natychmiastowej interwencji kosmetyczki.

Profesjonalizm przede wszystkim

Prawidłowe ściąganie paznokci żelowych i hybrydowych minimalizuje zniszczenia naturalnej płytki. Ważna jest technika i wyczucie. Hybrydę ściągamy za pomocą specjalnego płynu na bazie acetonu. Nakładamy go na paznokcie i zawijamy w folię. Po kilku chwilach całość schodzi z palca nie pozostawiając śladów. W przypadku paznokci żelowych znacznie łatwiej o błąd. Warstwę żelu trzeba bowiem z paznokcia spiłować za pomocą frezarki lub pilnika. Aby wszystko przebiegało szybko i sprawnie konieczna jest wprawa i precyzja. Żaden z zabiegów nie jest bolesny i zwykle trwa kilka minut. Na koniec warto zastosować odżywkę z keratyną lub olejkiem rycynowym. Po wycięciu skórek nasze dłonie są gotowe na nałożenie nowej hybrydy lub żelu i kolejny wspaniały kolor.

Chcesz profesjonalnie ściągnąć żele lub hybrydy?

Chętnie Ci w tym pomogę. Skontaktuj się ze mną już teraz!

Kontakt

Sprawdź, jakie stylizacje paznokci oferuję