Nasze ręce ciągle narażone są na kontakt z wodą i chemikaliami. Zimą i jesienią marzną i robią się czerwone, latem są wystawione na działanie promieni UV. W codziennym biegu zwykle zapominamy o właściwej ochronie. Nic dziwnego, że z czasem nasza skóra staje się sucha, łuszczy się i jest podatna na pęknięcia. Krem do rąk to za mało! Najlepsze rezultaty osiągniemy oddając swoje dłonie w ręce specjalistki.

Problematyczne dłonie

Największą bolączką naszych dłoni jest przesuszenie. Sucha skóra jest mniej elastyczna, staje się cieńsza i łatwo pęka. W efekcie nasze dłonie szybciej się starzeją i są nieprzyjemne w dotyku. U wielu kobiet z wiekiem pojawiają się problemy z przebarwieniami i plamkami na dłoniach. W przypadku pań, które często nakładają lakiery albo stosują żele czy hybrydy, zniszczone mogą być paznokcie i skóra wokół nich. Przesuszona na skutek działania zmywacza i acetonu skóra traci jędrność i jest często podrażniona. Kremy z drogerii, nawet nakładane kilkukrotnie w ciągu dnia, zwykle zapewniają tylko powierzchowne i chwilowe nawilżenie i odżywienie.

Zabiegi pielęgnacyjne

Pielęgnację dłoni zaczynamy od peelingu . Dzięki złuszczeniu pozbędziemy się zanieczyszczeń i zrogowaciałego naskórka. Skóra stanie się miękka i przyjemna w dotyku. Będzie także znacznie lepiej wchłaniała wartości odżywcze z kolejnych kosmetyków. Dobór peelingu zależy od indywidualnych potrzeb naszej skóry. Przy bardzo zniszczonym naskórku poleca się produkty z kwasem mlekowym, pirogronowym lub migdałowym. Na tak przygotowaną skórę można nakładać odżywcze balsamy lub serum. Mogą one mieć  działanie nawilżające, łagodzące, liftingujące lub rozjaśniające – wszystko zależy od stanu naszej skóry. Produkty takie zwykle zawierają zmiękczający mocznik, ceramidy i fosfolipidy. Najczęściej są wzbogacone naturalnymi ekstraktami np. z miody lub jedwabiu. Odżywczo działają także maski oraz popularne ostatnio sorbety. Kluczowe znaczenie ma skład i dobra jakość produktów.

Chcesz zadbać o swoje dłonie?

Chętnie Ci w tym pomogę. Skontaktuj się ze mną już teraz!

Kontakt

Sprawdź, jakie zabiegi na stopy lub dłonie oferuję