Często w naszej pielęgnacji zapominamy o tym, czego na co dzień nie widać. Zrogowaciałe pięty, szorstkie i nieprzyjemne w dotyku stopy zwykle ukrywamy w skarpetkach, rajstopach i butach. Wiele osób wstydzi się swoich stóp, a wystarczy naprawdę niewiele, by o nie zadbać. Co więcej, zabiegi te mogą być naprawdę bardzo przyjemne i relaksujące.

Problemy ze stopami

Obawiacie się pokazać swoje stopy kosmetyczce? Już po pierwszym zabiegu pielęgnacyjnym odetchniecie z ulgą i zobaczycie ogromną różnicę. Nie ma się czego wstydzić. W przypadku stóp najczęściej borykamy się z suchymi, pękającymi piętami, nagniotkami, odciskami i bolesnymi pęknięciami. Często nie pamiętamy o pedicure i nasze paznokcie mają brzydkie bruzdy, zaniedbane skórki i nieładny kształt. Ponadto wiele osób boryka się także z przykrym zapachem i nadmierną potliwością. Im dłużej ukrywamy swoje stopy, tym trudnej będzie się nam przełamać. A wystarczy peeling, balsam i fachowy masaż by pozbyć się krępujących problemów.

Spa dla stóp

Zabiegi na stopach zwykle zaczynamy od ich zmiękczania. Zanim przejdziemy do pielęgnacji trzeba bowiem pozbyć się warstw martwego naskórka. Jeśli pięty są w naprawdę złym stanie, pomoże frezarka, którą delikatnie można spiłować zrogowaciałą skórę. Po takim zabiegu warto dodatkowo wykonać peeling, a następnie wmasować w skórę stóp odżywczy balsam lub serum. Taki masaż poprawi krążenie i zadziała relaksująco.

Nasze stopy są narażone na działanie bakterii i grzybów. Jeśli mamy problem z nadmierną potliwością warto wykonać ożywczą kąpiel z dodatkiem naturalnych ekstraktów roślinnych. Wyciągi z melisy, szałwii, hibiskusa czy cyprysa zadziałają antybakteryjnie. Pamiętajmy także o mięcie i olejku limetkowym, które odświeżają i przyjemnie chłodzą. Warto podkreślić, że z takich zabiegów mogą korzystać nie tylko panie, ale i panowie, którzy bardzo często zapominają o podstawowej pielęgnacji stóp.

Chcesz zadbać o swoje stopy?

Chętnie Ci w tym pomogę. Skontaktuj się ze mną już teraz!

Kontakt

Sprawdź, jakie zabiegi na stopy lub dłonie oferuję