Pogrzeb to moment trudny dla rodziny i przyjaciół. Chcemy by to wydarzenie był hołdem dla zmarłego, oddaniem mu czci i wyrażeniem naszego współczucia dla najbliższych. Nasz smutek wyrażamy poprzez obecność na cmentarzu, modlitwę i kwiaty, które są w naszej kulturze ważnym elementem uroczystości pogrzebowych. Jest to bowiem żywy znak naszej pamięci.

Jakie kwiaty wybrać?

Gdy wybieramy kwiaty na ostatnie pożegnanie, zwykle stawiamy na klasykę. Najbardziej neutralnymi kolorami są kwiaty w odcieniach bieli, fioletu, delikatnego różu lub żółci. W tego typu kompozycjach używamy najczęściej róż, lilii, koreanek lub kalii. Jeśli wiemy, że zmarły lubił konkretny rodzaj kwiatów lub kolorów, możemy porozmawiać z florystką o stworzeniu bardziej spersonalizowanej kompozycji.

Jeśli to na nas spoczywa smutny obowiązek organizacji pogrzebu, warto od razu ustalić całą kwiatową aranżację. Poza wieńcem, możemy dobrać pięknego kwiatowego „pająka” – bukiet, którego łodyżki delikatnie opadają na boki trumny. W podobny sposób można udekorować także stojącą na podwyższeniu urnę. W tym trudnym dla nas czasie warto powierzyć całość florystce, która zajmie się estetycznym i spójnym przygotowaniem kaplicy.

Pokaż, że o nich pamiętasz…

Kwiaty nagrobne zamawiamy nie tylko na pogrzeby, ale także w okresie Święta Zmarłych, a także przy okazji Świąt Wielkanocnych lub Bożego Narodzenia. Są to szczególne momenty w roku, kiedy wspominamy naszych bliskich. Kwiaty, stroiki, wieńce to symbole naszej pamięci. Wybierając wiązanki warto zastanowić się nad kolorystyką oraz trwałością. Pięknie wyglądają gustowne, sezonowe dodatki, które sprawiają, że wiązanka wygląda niebanalnie i wyjątkowo.  Kierujmy się przede wszystkim własnym wyczuciem estetyki – ozdabianie grobu to rzecz bardzo indywidualna i nasz osobisty wyraz czci dla zmarłego. To ważny element naszej kultury.

W dzisiejszych czasach, gdy tak wielu z nas mieszka na stałe za granicą, trudno dbać o groby bliskich. Możemy wówczas pomyśleć o florystycznej oprawie grobów, którą zlecimy specjalistce. Dzięki temu możemy dbać o nagrobki naszych bliskich, otrzymywać zdjęcia aranżacji i mieć poczucie spełnionego obowiązku.

Kwiaty na pogrzeb Racibórz

Studio aranżacji florystycznych dopasowuje się do Państwa potrzeb w każdej chwili życia. Kwiaciarnie wykonują zlecenia z kwiatów które już mają na stanie. My wykonujemy zlecenia z kwiatów ŚWIEŻYCH zamówionych tuż po zleceniu Klienta i z takich jakie sobie zażyczy. Dlatego nasza działalność specyfikuje się w swojej unikalności w powiecie raciborskim.

Wykonujemy przepiękne palmy pogrzebowe oraz wieńce, które swoją obfitością prezentują uczucie jakim darzymy osobę którą żegnamy. Kolejną cechą naszej firmy są konkurencyjne ceny oraz duże doświadczenie we florystyce funeralnej.

Szukasz profesjonalnej florystki na zamówienie?

Skontaktuj się ze mną już teraz!

Kontakt

Sprawdź moją ofertę florystyczną