Ślub to dzień, w którym absolutnie wszystko musi być dopięte na ostatni guzik. Każdy element jest ważny. W ferworze zamawiania sukni ślubnej często zapominamy o jej kluczowym dodatku – wiązance. Wybór kwiatów i form może przyprawić o zawrót głowy!

Idealnie dopasowani

Przy wyborze wiązanki najważniejsze jest to, by pasowała do panny młodej – do jej urody i sukni. Kluczowy jest nie tylko dobór kwiatów i ich kolor, ale także wielkość i forma ułożenia. Najbardziej klasyczną formą wiązanki jest „biedermeier”. Jest to pięknie skomponowany bukiet ciasno ułożonych kwiatów, które tworzą zwartą kulę. Przy komponowaniu takiej wiązanki ważne jest zestawienie barw i faktur. Bardzo popularne i nie mniej klasyczne są wiązanki typu „nosegay” – nieco mniejsze, okrągłe, składające się najczęściej z jednego gatunku kwiatów. Bardzo popularne są ostatnio także bukiety luźne typu „hand-tie”.

Jeśli chcemy, by wiązanka była mocnym akcentem naszej ślubnej stylizacji, możemy wyjść poza klasyczne formy. U wyższych pań doskonale sprawdzają sie bukiety kaskadowe z łodygami łagodnie opadającymi na suknię. Są one bardzo zdobne i przykuwają uwagę. Jeśli kochamy niezwykłe formy, możemy pomyśleć także o nieco odważniejszych wiązankach. „Pomander” to rodzaj kwiatowej kuli na wstążce, którą przewieszamy przez rękę. Mało popularne, choć piękne, są także bukiety „composite”, czyli misternie ułożony pojedynczy „kwiat”.

Kwiatowe dodatki

Zamawiając bukiet ślubny trzeba pamiętać o tym, by pasował on nie tylko do sukni, ale także… do garnituru. W końcu element naszego bukietu będzie zdobił butonierkę pana młodehgo. Myśląc o kolorach i rodzajach kwiatów, warto zatem sprawdzić, jak będą się komponowały z marynarką, koszulą i muszką.

Doskonałym kwiatowym dodatkiem może być także kosz kwiatów, który wiele par wręcza rodzicom i teściom. To wzruszający prezent, podziękowanie za pomoc i wsparcie. Cóż bowiem lepiej wyraża nasze uczucia niż piękny bukiet?

Wiązanki ślubne

Profesjonalnie wykonana i dopasowana do aranżacji weselnej wiązanka ślubna często odgrywa kluczową rolę w ślubnej stylizacji. Wykonujemy eleganckie i piękne bukiety ślubne, które idealnie komponują się z kreacją Panny Młodej i jednocześnie podkreślają jej urodę. Staramy się, aby wszystkie nasze wiązanki stanowiły doskonałe dopełnienie tego wyjątkowego dnia. Pięknym a zarazem wdzięcznym momentem jest chwila podziękowań rodzicom za trud i pracę. Tej chwili towarzyszyć będą najpiękniejsze kompozycje kwiatów umieszczonych w koszach.

Szukasz profesjonalnej florystki na ślub?

Chętnie Ci pomogę upiększyć najważniejszą uroczystość w Twoim zyciu. Skontaktuj się ze mną już teraz!

Kontakt

Sprawdź, jakie usługi oferuję