Kiedyś doklejałyśmy je w salonach kosmetycznych tylko na wyjątkowe okazje. Dziś coraz więcej kobiet decyduje się na sztuczne rzęsy nie tylko na wielkie wyjścia, ale także jako dodatek do zwykłego wieczorowego makijażu. Ważne jest jednak nie tylko techniczne przyklejenie rzęs, ale także estetyczne wkomponowanie ich w całość makijażu.

Czy warto przyklejać?

Do jakiego makijażu warto dodać sztuczne rzęsy? Zdecydowanie będą one pasowały do make-upów wieczorowych, okazjonalnych czy fotograficznych, a zatem wszędzie tam, gdzie oczy grają „główną rolę”. Część kobiet obawia się, że takie doklejone rzęsy będzie widać, a do tego w trakcie imprezy mogą po prostu „odpaść”. Wiele zależy od tego, jakie rzęsy wybierzemy. Im są dłuższe tym mniej naturalny będzie efekt. Wiele zależy też od dobrego przyklejenia i zakamuflowania resztek kleju czarną kreską. Dobrze wklejone i przycięte rzęsy będą wyglądały ładnie i naturalnie.

Jeśli chodzi o odklejanie, to prawidłowe ich założenie przy pomocy dobrych jakościowo klejów, nie grozi wpadką. Nie da się jednak ukryć, że ich założenie wymaga sporej wprawy i cierpliwości. Jeśli mamy jakieś wątpliwości, najlepiej poprosić o przyklejenie rzęs makijażystkę. Będziemy miały wówczas pewność, że wszystko jest na swoim miejscu, ale także, że rzęsy zostaną dopasowane do naszego makijażu twarzy.

Technika

Przyklejając rzęsy musimy mieć przede wszystkim „pewna rękę”. Nie należy robić pierwszej próby tuż przed wielkim wyjściem. Warto wcześniej popróbować, a także sprawdzić, czy klej nie powoduje reakcji alergicznej.

Jeśli chodzi o makijaż, to zakładanie rzęs powinno być jego ostatnim etapem. Aby uzyskać ładny efekt dobrze jest pomalować oko zaznaczając czarną kreskę eyelinerem. Należy także dobrze wytuszować własne rzęsy. Dopiero wówczas zabieramy się za cały zabieg. Kreskę już po klejeniu można poprawić tak, by nie było żadnych widocznych prześwitów między naturalnymi i sztucznymi rzęsami.

Rzęsy – na pasku czy w kępkach?

Rzęsy „na pasku” to po prostu cała „linia” rzęs przyklejonych do cienkiej tasiemki. Po kupnie są gotowe do założenia, wymagają jednak przycięcia długości w zależności od wielkości naszej powieki. Bardzo ważne jest przyklejenie całości bardzo blisko naturalnej linii rzęs. Nakładamy niewielką ilość specjalnego kleju, czekamy chwilę, po czym przykładamy całość do oka pamiętając szczególnie o dopasowaniu wewnętrznych i zewnętrznych kącików. Tego typu rzęsy są zwykle wielorazowego użytku, choć aby zachowały swój kształt konieczne jest delikatne ich zdejmowanie.

Druga opcja to kępki rzęs. Są one nieco trudniejsze w aplikacji, ale jeśli zachowamy umiar otrzymamy bardziej naturalny efekt. Kępki są niewielkie więc łatwiej decydować o tym, jak ostatecznie ma nasze oko wyglądać. Rzęsy są dostępne w trzech rozmiarach. Aby jednocześnie zagęścić i wydłużyć rzęsy najlepiej używać także długości średnich, ewentualnie  najdłuższych, jeśli jesteśmy „szczęściarami” i natura obdarzyła nas piękną oprawą oczu. Kępki należy wklejać ostrożnie pomiędzy naszymi naturalnymi rzęsami.

Szukasz makijażystki, która zadba o Twoje rzęsy?

Zadzwoń lub napisz do mnie – chętnie Ci pomogę!

Zarezerwuj makijaż

Sprawdź także inne rodzaje makijażu, jakie oferuję