Make-up typu „fashion” to prawdziwa makijażowa wyższa szkoła jazdy. Malowanie modelek na wybieg lub do sesji fotograficznych wymaga nie tylko dużych umiejętności, praktyki, świetnej techniki, ale także wyobraźni twórczej. W dobie Internetu coraz więcej dziewczyn pokazuje swoje próby wykonania różnych makijaży fashion, a tego typu filmiki i zdjęcia to prawdziwa skarbnica inspiracji. Ten rodzaj makijażu to najlepszy dowód, że make-up to prawdziwa sztuka!

Wszystkie chwyty dozwolone

Można powiedzieć, że w makijażu fashion wszystkie chwyty są dozwolone. Ogranicza nas właściwie tylko nasza wyobraźnia. No i oczywiście powierzchnia „twórcza” – w końcu pracujemy na czyjejś twarzy.  W tym make-upie liczy się przede wszystkim koncepcja, czyli pomysł wizażysty na dany „look”. Tęczowa feeria barw? Gruba, wykraczająca poza linię oka kreska? Pomalowane, kolorowe brwi? Czemu nie!

Czy istnieją więc jakieś ograniczenia? Pierwsze z nich to umiejętności techniczne wizażystki. Sposób aplikacji cieni i ich blendowanie, umiejętność zestawienia kolorów, czy narysowania właściwej kreski to podstawa. Często takie „prace” wymagają ogromnej precyzji, a nawet talentu plastycznego.

Drugim ograniczeniem są ewentualne wymogi sesji lub pokazu. Zwykle tego typu makijaże wykonuje się na potrzeby pokazów mody lub do sesji fotograficznej. Bardzo ważne jest wówczas ustalenie koncepcji makijażu z projektantem lub fotografem. Makijaż stanowi bowiem ważny środek artystycznego wyrazu.

Zabawa make-upem

Trudno mówić o typowych cechach makijaży fashion, bo nie ma tutaj żadnych stałych zasad. Ważnym elementem jest tutaj „zabawa” make-upem. Zazwyczaj makijaże te są bardzo mocne, wyraziste. Wiele z nich ma cechy makijażu teatralnego – wydają się jakby przesadzone, przerysowane. W części z takich „dzieł” z pewnością nie wyszłybyśmy na ulicę, ale, co ciekawe, niektóre trendy z makijaży fashion przenikają do naszych nawyków makijażowych w nieco „złagodzonej” formie. Na przykład neonowe lub bardzo ciemne, prawie czarne pomadki można zobaczyć nie tylko na pokazach, ale i na polskich ulicach. Nie jest to oczywiście „standard”, ale takie elementy coraz rzadziej nas dziwią.

Istotą rzeczą, która odróżnia makijaż fashion od innych make-upów jest trwałość, a właściwie jej brak. To jedyny, obok makijażu fotograficznego, sposób malowania, gdzie priorytetem nie jest to, by cienie i podkład długo utrzymał się na twarzy. Właściwie ma on przetrwać tylko czas pokazu lub sesji. Stosowanie bazy i bardzo kryjącego podkładu ma tu na celu „wygładzenie” powierzchni malowania. Jeśli chodzi o same produkty bardzo ważne jest by były dobrze napigmentowane. Dotyczy to przede wszystkim cieni oraz pomadek. Ważne jest, by każda nakładana warstwa produktu przynosiła pożądany efekt i była widoczna na skórze.

Jesteś modelką fotograficzną?

Potrzebujesz makijażu na wymogi sesji? Chcesz poszaleć w odważniejszych kolorach? Umów się ze mną, a ja z profesjonalnym sprzętem przyjadę pod wskazane miejsce.

Zarezerwuj makijaż

Sprawdź także inne rodzaje makijażu, jakie oferuję