Dzięki smartfonom robimy miliony zdjęć. Nic jednak nie równa się z prawdziwą i profesjonalną sesją fotograficzną, której efekty zostają z nami na lata. Taka sesja to najlepsza pamiątka ze ślubu, ale także świetny pomysł na prezent na wieczór panieński. O czym warto pamiętać przed sesją z profesjonalnym fotografem? O dobrym nastroju i… dobrym makijażu.

Podstawy: podkład, korektor, puder

Przy sesjach fotograficznych makijaż to naprawdę kluczowa rzecz. W obiektywie nasza skóra wygląda zupełnie inaczej, dlatego zazwyczaj „codzienny” makijaż jest prawie niewidoczny, a nasza twarz – mało wyrazista. Dlatego właśnie make-up fotograficzny powinien być mocniejszy niż zazwyczaj. Nie bójmy się grubszej warstwy podkładu i korektora. Nawet jeśli nie mamy większych problemów ze skórą, lepiej użyć kryjącego, cięższego podkładu, który ładnie wygładzi i wyrówna koloryt skóry. Na zdjęciach nasza twarz zwykle wygląda nieco jaśniej, dlatego śmiało możemy użyć podkładu nieco ciemniejszego niż zazwyczaj.

Bardzo ważnym elementem jest puder. Tu także należy nałożyć grubszą niż zazwyczaj warstwę, aby dokładnie zmatowić całą twarz. Nie zapominajmy także o szyi i dekolcie – warto użyć podkładu i pudru, by zniwelować różnicę w kolorze skóry widocznej zwykle na linii żuchwy.

Blask

Ważne jest zmatowienie twarzy, ale nie znaczy to, że rezygnujemy z blasku. Oczywiście, że nie! Musi to być jednak blask „kontrolowany”, a twarz musi błyszczeć tam, gdzie jest to korzystne dla naszego wyglądu. Kluczem do dobrego zdjęcia jest prawidłowe konturowanie, czyli nałożenie rozświetlacza i bronzera w newralgicznych miejscach. Ważne jest odpowiednie rozłożenie obu produktów na twarzy, szczególnie na kościach policzkowych, czole czy nosie. Możemy dzięki temu wymodelować twarz, a przy okazji nadać jej zdrowy wygląd. Jeśli decydujemy się na odważniejszą kreację, warto delikatnie przyprószyć dekolt rozświetlaczem.

Oczy i usta

W czasie sesji bardzo ważne są nasze oczy. To one nadają wyrazistości i są centralnym elementem zdjęć. Nawet jeśli chcemy, aby sesja była w stylu „nude”, podkreślmy atuty swojej urody, by wydobyć naturalne piękno.  Niezbędne jest więc wytuszowanie rzęs i podkreślenie brwi, szczególnie ich wewnętrznej części, gdzie są one nieco rzadsze.

Jeśli decydujemy się na cienie, należy nałożyć ich grubszą warstwę i dobrze zblendować. Nie bójmy się mocniejszej niż zazwyczaj kreski ani bardziej pogrubionych i wydłużonych rzęs. Obiektyw i tak nieco „osłabi” nasz make-up. To, co na co dzień wydaje nam się zdecydowanie przesadzone, na zdjęciach da piękny efekt! W kwestii ust panuje pełna dowolność, chociaż lepiej zrezygnować z brzydko odbijających światło błyszczyków na rzecz satynowych lub matowych szminek.

Chcesz sprawić sobie sesję zdjęciową?

Chcesz, aby na zdjęciach ślubnych, rodzinnych, Twoja cera była świeża a oczy wyraźne? A może jesteś fotografem i szukasz wizażystki? Świetnie się składa! Zadzwoń i zarezerwuj termin, a ja z profesjonalnym sprzętem przyjadę pod wskazane miejsce.

Zarezerwuj makijaż

Sprawdź także inne rodzaje makijażu, jakie oferuję