Wyjątkowy dzień i wyjątkowa Ty. Są takie dni, które świętujemy szczególnie: chrzciny, śluby, rocznice. Duże spotkania w gronie rodzinnym lub oficjalne bankiety ze współpracownikami. Niezależnie z kim się spotykamy, chcemy być najlepszą wersją siebie… a makijaż może nam w tym pomóc.

Dzień czy noc?

Nie ma jednej recepty na makijaż okolicznościowy. Jest jednak pewna uniwersalna makijażowa zasada, która sprawdza się zawsze: maluj się elegancko, z klasą i umiarem. W make-upie okolicznościowym najważniejszy jest charakter wydarzenia. Zasadniczo możemy podzielić typy takiego makijażu na „dzienny” i „wieczorowy”. Dobrym przykładem mogą być tutaj różnego rodzaju imprezy ślubne. Jeśli wybieramy się na ślub i południowy obiad z rodziną, postawmy na jasne, delikatne kolory. Idąc na całonocne wesele możemy być zdecydowanie bardziej odważne w makijażu. Ważne są także „okoliczności przyrody”. Coraz modniejsze są przyjęcia weselne na łonie natury, np. w altanach, ogrodach. Idąc na taką imprezę można zrezygnować z połyskujących brokatów na rzecz nieco subtelniejszego i bardziej naturalnego makijażu.

Wiele także zależy od doboru kreacji. Przy minimalistycznych sukienkach, makijaż może grać rolę pierwszoplanową. Jeśli jednak stawiamy na wyjątkową, bardzo zdobną kreację lub dużą ilość dodatków, potraktujmy makijaż jako uzupełnienie, a nie kolejny mocny akcent stylizacji.

Elegancka trwałość

Istotną cechą makijażu okolicznościowego jest jego trwałość. Warto zatem zacząć od wygładzającej i utrwalającej makijaż bazy. Podkład powinnyśmy dobrać według naszych indywidualnych potrzeb – kryjący lub rozświetlający. Czy warto robić konturowanie? Zdecydowanie tak. Jeśli jednak impreza ma się odbyć w plenerze, w ciągu dnia, wystarczy być może sam strobing, czyli nałożenie rozświetlacza. Umiejętna aplikacja produktu nada skórze zdrowy wygląd. Wystarczy omieść pędzlem czoło kości policzkowe, lekko musnąć okolice ust i kąciki oczu, by wyglądać na wypoczętą i… młodszą. Taki make-up dobrze sprawdzi się w upalnej, letniej pogodzie.

Przy wieczornych bankietach możemy pozwolić sobie na więcej i wykonać pełne konturowanie twarzy z użyciem bronzera. Precyzyjne nałożenie kosmetyków i dobre ich zblendowanie daje olśniewające efekty.

Jeśli chodzi o makijaż oczu i ust, wiele zależy od naszych osobistych preferencji i typu urody. Nie ma tutaj sztywnych reguł. Przed wielkimi wyjściami zdecydowanie warto poświęcić chwilę na wizytę u profesjonalistki. Zaoszczędzi nam to stresujących chwil przed lustrem i jest gwarancją, że podkreślający atuty makijaż utrzyma się aż do białego rana.

Z jakiej okazji potrzebujesz makijażu?

Napisz lub zadzwoń do mnie – ustalimy szczegóły!

Zarezerwuj makijaż

Sprawdź także inne rodzaje makijażu, jakie oferuję