Ten jeden, wyjątkowy dzień, kiedy każda kobieta chce wyglądać jak księżniczka. Do ślubu przygotowujemy się zwykle kilka miesięcy, a wspomnienia zostają z nami do końca życia. Warto zawczasu pomyśleć o szczegółach,  które sprawią, że przez całą noc będziemy czuły się piękne,  a na zdjęciach z wesela będziemy promienne i olśniewające. Dobry ślubny makijaż może zdziałać cuda!

Samodzielnie czy u profesjonalistki?

Malujesz sie codziennie i uważasz, że robisz to całkiem nieźle? Zastanawiasz się nad zrobieniem samodzielnie makijażu ślubnego? Oczywiście to pozornie oszczędność czasu i pieniędzy. Czemu pozornie? Tak naprawdę koszt usługi wizażystki to „kropla” w morzu ślubnych wydatków. Jeśli chodzi o czas, to z pewnością nie zaoszczędzisz go denerwując się przed lustrem. Stres w dniu ślubu jest tak wielki, że nawet kreska, którą od lat malujesz codziennie rano, może stać się nie lada wyzwaniem.  To dzień, kiedy panikujemy i snujemy czarne wizje na temat tego, co może się nie udać. Czy makijażowa wpadka ma być kolejnym powodem do stresu?

Czy warto robić makijaż próbny?

Dzień ślubu to zdecydowanie nie jest moment na makijażowe eksperymenty. Nie oznacza to jednak, że trzeba tego dnia malować się tak, jak zawsze. Zdecydowanie warto wcześniej wybrać się na makijaż próbny i poszukać makijażu, który najlepiej będzie współgrał z naszym strojem, urodą i… osobowością. Efekty spotkania  z wizażystką mogą być zaskakujące. Nigdy nie noszona na powiekach fuksja może okazać się strzałem w dziesiątkę, a zamiana karminowej szminki na perłowy róż odmłodzi cię o kilka lat.

Podczas makijażu próbnego poznajemy naszą wizażystkę – jej gust, technikę, podejście do klienta. Mamy także szansę sprawdzić, jak nasza skóra reaguje na nowe kosmetyki. To szczególnie ważne w przypadku kobiet o skórze wrażliwej i skłonnej do alergii.

Ślubna kosmetyczka

Bardzo ważną rzeczą przy makijażu ślubnym są kosmetyki dobrej jakości. Twój make-up musi wytrzymać nie tylko ceremonię ślubną, ale i całonocne weselne szaleństwa. Dobra baza pod cienie, trwały korektor czy wodoodporny tusz do rzęs to podstawa. Dobrze nałożone profesjonalne produkty sprawią, że nie będziesz musiała co chwilę sprawdzać, czy wszystko jest „na swoim miejscu”. W czasie wesela twoja „interwencja” powinna ograniczyć się do delikatnego przypudrowania twarzy lub użycia bibułek matujących.

Subtelnie czy wyraziście?

Czy makijaż ślubny powinien być mocny czy raczej delikatny? Nie ma tutaj właściwie żadnej uniwersalnej reguły. Wiele zależy od charakteru uroczystości, sukni, dodatków i… preferencji panny młodej. Jeśli na co dzień malujesz się mocno, w makijażu typu „nude” będziesz się czuła nieswojo. Planując skromną ceremonię i obiad dla rodziny, warto rozważyć makijaż lżejszy, niekoniecznie wieczorowy. Najważniejsze jest jednak to, jak my same czujemy się w makijażu. Tylko dobre samopoczucie i pewność, że wyglądamy perfekcyjnie pozwoli nam na luz i prawdziwą radość z tej wyjątkowej chwili.

Zależy Ci na profesjonalnym makijażu w dniu ślubu?

Możesz od razu umówić się na makijaż w dzień ślubu lub – jeśli chcesz mieć pewność, jak Cię umaluję – możesz wcześniej wybrać makijaż próbny.

Zarezerwuj makijaż

Sprawdź także inne rodzaje makijażu, jakie oferuję