Kto pamięta czasy, kiedy na studniówki zakładało się plisowane spódnice i białe bluzki? Dziś studniówki to prawdziwe bale, często organizowane w wytwornych salach, przypominające raczej eleganckie bankiety aniżeli szkolne imprezy. Choć większość dziewcząt w wieku licealnym maluje się na co dzień, bal studniówkowy to moment, kiedy można wreszcie przy całej szkole pokazać się w „dorosłym” makijażu.

Nie przesadzaj!

Makijaż studniówkowy to najczęściej wariacja na temat makijażu wieczorowego. Wiele dziewczyn chce bardzo mocno podkreślić swoją dorosłość, co niestety często kończy się „postarzaniem”. Bardzo mocny make-up, krwiste usta, a do tego wyzywająca sukienka, w której 18-nastolatka traci swój młodzieńczy blask. To normalne, że dziewczyny chcą wyglądać kobieco, ale warto przekonać je do zrezygnowania z tylu mocnych elementów, na rzecz klasycznego, eleganckiego makijażu oczu.

Bardzo dobrze na studniówkach sprawdzają się makijaże typu „smokey eyes”. Warto jednak rozważyć rezygnację z mocnej, „postarzającej” czerni na rzecz brązów, szarości, zgaszonych fioletów czy różów. Nie przesadzajmy także ze świecącymi drobinkami. Połyskujące cienie zdecydowanie sprawdzą się, szczególnie w wewnętrznym kąciku oka, ale brokat na całej powiece niekoniecznie jest dobrym pomysłem.

W czasie studniówki lepiej zrezygnować z mocnych, czerwonych szminek. Zwykle intensywny karmin „dodaje nam lat”. Poza tym taki kolor wygląda dobrze zwykle do momentu posiłku, a przecież nie chcemy co chwila sprawdzać w lusterku, czy z pomadką wszystko w porządku. Najlepiej postawić na naturalne kolory i produkty o dużej trwałości.

Przygotowania

Studniówka to ważny wieczór dla każdej dziewczyny, dlatego też warto rozważyć przy tej okazji wizytę u profesjonalnej makijażystki. Będzie to z pewnością fajny prezent dla przyszłej maturzystki, dobra zabawa, a przede wszystkim gwarancja ładnego, trwałego makijażu.  Trwałość to zresztą ważna sprawa. W końcu make-up ma wytrzymać na twarzy parę godzin wygłupów, szaleństw na parkiecie i niejedną łzę wzruszenia. Przy okazji profesjonalistka z pewnością chętnie udzieli rad, jak najlepiej wydobyć atuty urody, na co zwrócić uwagę i jak dbać o młodą, często problematyczną jeszcze skórę.

To właśnie ukrycie niedoskonałości jest zresztą największą bolączką wielu maturzystek. Bardzo ważne jest użycie wygładzającej bazy pod makijaż oraz dobrego korektora. Wybierzmy także kryjący podkład, który choć długofalowo nie działa dobrze na skórę, ale na tę jedną noc spisze się najlepiej ukrywając wszelkie przebarwienia. W takim wypadku lepiej także zrezygnować z połyskujących kosmetyków na rzecz matowego wykończenia. Drobinki odbijają światło podkreślając wszelkie nierówności skóry.

Chcesz wywrzeć wrażenie na swojej klasie i osobie towarzyszącej?

Zainwestuj w profesjonalny makijaż na studniówkę!

Zarezerwuj makijaż

Sprawdź także inne rodzaje makijażu, jakie oferuję