Jedyna noc w roku, kiedy w makijażu możemy (prawie) wszystko. Sylwester to szał brokatu, złota, srebra i wszystkiego, co błyszczy. Im więcej tym lepiej? Niekoniecznie. Sylwestrowy makijaż może być uzupełnieniem naszej kreacji i sprawić, że będziemy błyszczały jak gwiazdy… Albo jak świąteczna choinka. Jak zachować umiar i jednocześnie wyglądać wyjątkowo?

Jeden mocny akcent

Czy w czasie Sylwestra powinnyśmy bać się przesady w makijażu? Brokat, cyrkonie, piórka – wszystko jest dozwolone, ale nie znaczy to, że mamy nakładać na twarz wszystko. Najlepiej wybrać jeden mocny akcent, wokół którego zbudujemy nasz make-up. Warto pamiętać także, że makijaż musi być dopasowany do całej stylizacji. Jeśli zakładamy błyszczącą sukienkę z „rybich łusek”, a do tego postawimy na intensywny brokat na powiekach, zaś usta pomalujemy błyszczykiem, efekt z pewnością będzie przesadzony. Jeśli jednak zakładamy prostą małą czarną, zdecydowanie możemy „poszaleć” z połyskującymi drobinkami na powiekach.

Klasyczna kontra odważna

Sylwestrowy makijaż to duże wyzwanie szczególnie dla kobiet, które na co dzień swój makijaż kończą na pudrze i tuszu do rzęs. Dla takich pań rozwiązaniem może być po prostu brokatowy cień na powiece. Nieco bardziej wymagające jest „smokey eyes”. Do wykonanie takiego „przydymionego” makijażu potrzebna jest pewna wprawa, ale gotowe zestawy cieni znacznie ułatwiają zadanie. Jest to klasyczny makijaż, który tworzy piękny, seksowny efekt „kociego oka” i sprawdza się właściwie przy każdym typie urody. Efekt możemy podkreślić przez przyklejenie sztucznych rzęs. Wiele kobiet ich unika bojąc się nienaturalnego efektu, ale wystarczy jednak odpowiednio dobrać ich rodzaj by uzyskać piękną oprawę oczu.

Dla odważniejszych kobiet, które lubią eksperymentować z makijażem, sylwester to idealna okazja na stworzenie prawdziwego dzieła sztuki. Kolorowe cienie? Nietypowe połączenia kolorów? Odważna brokatowa kreska? Możliwości jest naprawdę wiele, a sylwestrowy make-up wcale nie musi kręcić się wokół klasycznej czerni i złota. Ciekawym dodatkiem mogą być teatralne rzęsy lub cyrkonie.

Makijaż na całą noc

Bardzo ważną kwestią w przypadku makijażu sylwestrowego jest jego trwałość. Czeka nas w końcu kilka godzin oczekiwania na Nowy Rok i szaleństw na parkiecie. Warto użyć bazy, która wygładzi naszą skórę i przedłuży trwałość podkładu. Z pewnością przyda się także baza pod cienie, dzięki czemu nic nie będzie się osypywać ani zbierać w załamaniach powieki. Tusz – oczywiście wodoodporny. Cały makijaż warto przed wyjściem z domu spryskać utrwalaczem . Warto mieć w torebce bibułki matujące, tak, by nawet grubo po północy wyglądać olśniewająco, a nie „świecąco”.

Zależy Ci na profesjonalnym makijażu w Sylwestra?

Sylwester to noc, w którą makijaż gra jedną z głównych ról, zdobądź się na odwagę! Ilość osób ograniczona! Spiesz się, by na czas zarezerwować tą godzinę dla siebie.

Zarezerwuj makijaż

Sprawdź także inne rodzaje makijażu, jakie oferuję