Gdy na wybiegach i w kampaniach reklamowych pojawiła się Cara Delevingne rozgorzała wśród kobiet dyskusja: jakie powinny być brwi idealne? Gładkie i cieniutkie, czy też takie, jak ma Cara – mocne i krzaczaste? Najważniejsze jest to, by wyglądały naturalnie. Nie oznacza to oczywiście, że nie możemy wspomóc natury pęsetą i odrobiną wosku.

Cienkie czy grube?

Jednym z najczęstszych błędów makijażowych jest zbyt mocne „wyskubywanie” brwi. Cienkie kreski nienaturalnie obrysowane ołówkiem nie wyglądają ładnie. Do tego takie „łuki” nadają nam srogi lub zdziwiony wyraz twarzy. Z drugiej strony pozostawianie brwi  bez żadnej ingerencji pęsety też nie jest dobrym pomysłem, szczególnie gdy włoski są niesforne i gęste. Brak regulacji sprawia, że nasza twarz wygląda na starszą i mniej zadbaną.

Jakie jest zatem wyjście? Regulowanie „z głową”. Wystarczy raz nadać swoim brwiom właściwy kształt, by przekonać się, jak bardzo zmienia się wówczas nasza twarz. Nabiera ona wyrazistego charakteru, jej kontur jest wyraźniejszy, a oczy zyskują piękną oprawę.

Brwi idealne

Brwi idealne wcale nie muszą być… idealne. Wręcz przeciwnie, perfekcyjnie wyrysowane jak od linijki nie wyglądają atrakcyjnie. Przy regulacji ważne jest zachowanie możliwie naturalnego kształtu. Łuk brwi powinien opadać miękko i stopniowo się zwężać. Szczególną ostrożność należy zachować przy łuku brwiowym oraz od strony nosa. Wyrwanie zbyt wielu włosków dziwnie skróci nasze brwi.  Ważne jest zatem wykonywanie tego zabiegu uważnie i precyzyjnie.

Czy to boli?

Najpopularniejsza metodą jest wyrywanie włosków pęsetą, co rzeczywiście może boleć. Taka regulacja pozwala na dużą precyzję i daje kontrolę niemal nad każdym włoskiem. Możliwa jest także depilacje woskiem, ale metoda ta wymaga bardzo dużej wprawy i najlepiej wykonywać ją w gabinetach kosmetycznych.

Aby zmniejszyć ból ważna jest precyzja i pewność ruchu. Warto zabieg ten wykonywać u profesjonalistki, która nie tylko zrobi to szybko i sprawnie, ale także będzie potrafiła nadać brwiom piękny kształt.

Chcesz wyregulować swoje brwi?

Umów się ze mną na przyjemny zabieg już teraz!

Kontakt