W zabiegu sonoforezy, podobnie jak w kawitacji, korzystamy z urządzeń emitujących ultradźwięki. Przesuwając metalową szpatułką po naszej twarzy, kosmetyczka dociera do głębokich warstw skóry. Zabieg ten nie działa tylko na powierzchni jak kremy czy peelingi mechaniczne, ale pozwala  na rozwiązywanie problemów naszej skóry „od środka”. Kluczowe jest jednak aplikowanie substancji odżywczych najlepiej dobranych do potrzeb naszej skóry.

Sonoforeza

Jest to zabieg nieinwazyjny, który sprawdzi się właściwie na każdym rodzaju skóry. Wymaga użycia profesjonalnego sprzętu, ale jest zupełnie bezbolesny. Ten mikromasaż wpływa na produkcję kolagenu, dotlenia, usuwa zanieczyszczenia i, co najważniejsze, zwiększa przepuszczalność błon komórkowych. Dzięki temu właśnie skóra lepiej „chłonie” substancje odżywcze, które podajemy podczas zabiegu. Działanie w głębszych warstwach skóry sprawia, że efekt jest trwalszy niż przy powierzchniowych zabiegach.

Ampułki do sonoforezy

Przed zabiegiem kosmetyczka dobiera specjalne serum do sonoforezy.  Jest to rodzaj skoncentrowanego w ampułce koktajlu, którego skład zależeć powinien od problemów z jakimi boryka się nasza skóra. Sekret działania zabiegu kryje się bowiem właśnie w dobrze dobranych ampułkach, dlatego też sonoforeza sprawdzi się zarówno u pań dojrzałych, jak i młodych dziewcząt z trądzikiem.

Ampułki do sonoforezy można podzielić na kilka rodzajów. Najbardziej popularne są te, które działają nawilżająco i dają efekt liftingujący. Są to przede wszystkim preparaty z kwasem hialuronowym lub kolagenem. Niektóre zawierają także ekstrakty roślinne, np. z białej herbaty lub korzenia lukrecji. Inna gama produktów dedykowana jest dla skóry naczynkowej. Takie sera zawierają zwykle skoncentrowaną witaminę C, a  także naturalne wyciągi np. z pestek winogron lub kasztanowca. Dla osób borykających się z trądzikiem, nadmierną produkcją sebum i łojotokiem, istnieje oddzielna linia produktów. Mogą one zawierać kwas azelainowy, witaminę C, a także wyciągi z kory wierzby, drzewa herbacianego czy róży japońskiej.

A może sonoforeza?

Umów się ze mną na przyjemny zabieg już teraz!

Kontakt

Sprawdź, jakie zabiegu na twarzy, szyję i dekolt oferuję