Henna to naturalny, roślinny produkt, którym możemy pięknie przyciemnić nasze brwi i rzęsy. Często rezygnujemy z tego prostego zabiegu z obawy przed sztucznym efektem zbyt ciemnych brwi. Nie ma się jednak czego obawiać, gdyż zabieg ten jest prosty, w pełni odwracalny i, co najważniejsze, daje wspaniałe rezultaty.

Dla kogo henna?

Dla wszystkich! Henny dostępne są w kilku odcieniach: brąz, grafit i czerń. Pierwsze dwie powinny zainteresować blondynki. Zbyt czarne brwi będą nieładnie kontrastowały z włosami. Najlepszy efekt dają w tym przypadku brwi o ton ciemniejsze niż włosy. Z kolei panie o ciemnej oprawie, brązowych czy czarnych włosach mogą śmiało sięgać po czerń, która na brwiach powinna mieć kolor zbliżony lub nieco jaśniejszy od włosów.

Zbyt ciemne?

Najbardziej boimy się zbyt ciemnych brwi, ale nawet, gdy okaże się, że są trochę zbyt mocne – nie panikujmy! Po pierwsze henna to produkt, który naturalnie się zmywa i zwykle po dwóch, trzech dniach uzyskujemy kolor idealny. Jeśli kolor wyszedł zbyt ciemny wystarczy uzbroić się w cierpliwość. Można także przyspieszyć ten proces zmywając delikatnie nadmiar płynem do demakijażu, wodą z mydłem lub specjalnym płynem do zmywania henny.

Często okazuje się, że to tylko kwestia przyzwyczajenia. Jeśli mamy jasne brwi i nigdy nie wykonywałyśmy henny, pierwsze spojrzenie w lusterko może być szokujące. Wystarczy jednak kilka godzin, by przyzwyczaić się do nowego oblicza, a potem je pokochać. Bo henna zmienia naprawdę wiele: nasza twarz staje się wyrazista, a spojrzenie – pogłębione.

Nakładanie henny

Henna ma zazwyczaj postać proszku, który rozrabiamy z wodą utlenioną. Dostępne są także łatwiejsze w użyciu henny żelowe, która mają nieco delikatniejsze działanie. Warto pamiętać, że każde brwi reagują inaczej – jedne szybko „łapią” kolor, inne nie. Wiele dziewczyn wykonuje ten zabieg w domu, ale jeśli mamy obawy i nie czujemy się pewnie ani w hennie ani w regulacji, warto oddać się w ręce profesjonalistki.

Chcesz zrobić sobie profesjonalną hennę brwi?

Umów się ze mną na przyjemny zabieg już teraz!

Kontakt