Kompozycje do kościoła Racibórz

Kościół to miejsce w którym odbywa się najbardziej podniosły moment zaślubin, chrzcin, komunii św. Wielkim zaszczytem jak i satysfakcją dla nas będzie przyozdobienie togo miejsca, tej chwili, tego momentu życia, który przejdzie do historii… Do zasobu naszych dekoracji kościoła wchodzą donice odpowiednie na kompozycje ustawiane na ołtarzu, szklane tuby w których umieszczane są strzeliste kwiaty lub duże świece, latarnie ustawiane przed ołtarzem. Dysponujemy pięknie układającymi się pokrowcami z mocnego, nieprześwitującego materiału stretch na 4 krzesła oraz 2 rozm. pokrowców na klęcznik, organzami itd.

Zawarcie sakramentu małżeństwa to jedna z najważniejszych chwil w naszym życiu. Składanie przysięgi wobec Boga, małżonka i najbliższych to chwila pełna emocji i wzruszeń. Chcemy by cała msza, od wejścia do kościoła aż po marsz Mendelssohna, była perfekcyjna. Nic zaś nie będzie piękniejszym tłem ceremonii niż kwiaty.

Klasyka

W kościelnych murach najlepiej sprawdza się klasyka. Eleganckie bukiety z białych kwiatów przyczepione do boków ławek lub ustawione w wysokich wazonach tworzą piękny szpaler dla pary młodej. Jeśli chcemy, by główna nawa kościelna wyglądała jeszcze bardziej bajkowo, możemy zdecydować się na drapowane tiule lub wstęgi.

Centralnym miejscem w kościele jest oczywiście ołtarz, który także warto na tę specjalną uroczystość ozdobić. Bardzo dobrze sprawdzają się w tym wypadku dekoracyjne kosze z kwiatami, które możemy potem zostawić jako dar dla kościoła. Ponadto zwykle ozdabiamy także krzesła dla pary młodej i świadków. Klasyczne proste, białe pokrowce z delikatną, kwiatową dekoracją wyglądają zawsze elegancko. Warto postawić na jeden rodzaj kwiatów, który będzie powtarzał się w całej aranżacji.

Dekoracyjny umiar

Coraz częściej decydujemy się na dodatkowe dekoracje kościoła. Warto w tym wypadku pamiętać o umiarze. Kościoły same w sobie są bogato zdobione, więc łatwo popaść w przesadę, która jest wrogiem elegancji. Aranżacje kościelne powinny być stonowane i gustowne. Muszą one współgrać z charakterem poważnej, religijnej uroczystości. Nie oznacza to jednak, że nie możemy wprowadzać nowych, niestandardowych elementów. Wszystko zależy do naszej fantazji i ustaleń z księdzem. Szykując kościelną aranżację, trzeba także mieć na względzie układ kościoła i jego charakter. Inaczej udekorujemy mały drewniany kościółek, a inaczej nowoczesną świątynię.

Co poza kwiatami sprawdzi się w dekoracjach kościelnych? Romantycznego charakteru uroczystości nadają rozsypane wzdłuż głównej nawy płatki róż. Na wejściu do kościoła możemy także umieścić kompozycje z dużych świec lub bardzo popularne ostatnio białe latarnie i lampiony, które budują niepowtarzalny klimat.

ZDJĘCIA NASZYCH DEKORACJI  W  „REALIZACJE”


Zajmuję się profesjonalna florystyką ślubną. Dekoruję kościoły na terenie całego województwa śląskiego, opolskiego oraz małopolski.

Szukasz profesjonalnej florystki na ślub? Chcesz zamówić dekorację kościoła?

Chętnie Ci pomogę upiększyć najważniejszą uroczystość w Twoim życiu. Skontaktuj się ze mną już teraz!

Kontakt

Sprawdź, jakie usługi oferuję