Jeden bukiet potrafi zmienić całe wnętrze, poprawić nastrój, wyrazić więcej niż tysiąc słów. Kwiaty kupujemy by okazać wdzięczność , szacunek i pamięć. Ich wręczanie nigdy nie wyjdzie z mody i jest zawsze miłym gestem. Nieważne, czy wybieramy awangardową kompozycję, oryginalny stroik czy subtelny pęczek świeżych kwiatów – ważne jest to, co chcemy wyrazić.

W domu i w pracy

Każda z nas lubi od czasu do czasu zmienić coś w swoim domu. Chętnie kupujemy dekoracje i sezonowe dodatki, które niewielkim kosztem odświeżają wnętrze i wprowadzają nas w dobry nastrój. Kompozycje kwiatowe stanowią doskonałe uzupełnienie takich metamorfoz. Ciekawy stroik ze świecami, kosz kwiatowy albo wieniec do powieszenia na drzwiach – taki niewielki akcent może zmienić nasz dom i… samopoczucie. Warto zadbać o dodatki szczególnie w czasie rodzinnych uroczystości. Kolacja z przyjaciółmi, imieniny czy niedzielny obiad – nawet najmniejsze domowe święto to pretekst by pięknie udekorować stół i poczuć się wyjątkowo.

Kompozycje kwiatowe doskonale sprawdzają się w biurach czy salach konferencyjnych. Są to zazwyczaj przestrzenie neutralne, a przez to chłodne i nieprzyjazne. Eleganckie, dobrane do mebli donice i wazony, stroiki lub subtelne bukiety zadziałają jak najlepsza naturalna i jednocześnie neutralna ozdoba. Hotelowym recepcjom i restauracjom dobrze dobrane kwiatowe dodatki nadają elegancki i jednocześnie przytulny charakter. Nie wymagają dużych nakładów finansowych, pozwalają na częste zmiany i szybkie dopasowanie wnętrza do okoliczności, świąt i pór roku.

 Jak dobierać kwiaty do okazji?

W kwestii wyboru kwiatów najlepiej kierować się swoim gustem i… radami florystki. Ważny jest charakter miejsca, nasze oczekiwania i potrzeby. Pamiętajmy, że istnieje pewien kwiatowy kanon, savoir-vivre – zasady obdarowywania i dekorowania. Czy wypada podarować kwiaty mężczyźnie? Jaką wiązankę kupić na pogrzeb? Czy ważna jest ilość kwiatów w bukiecie? Jak udekorować stół na chrzciny? Florystka rozwieje wszelkie wątpliwości, doradzi i podpowie, a potem… wykona piękną kompozycję!

Szukasz profesjonalnej florystki na zamówienie?

Skontaktuj się ze mną już teraz!

Kontakt

Sprawdź moją ofertę florystyczną