Nie wyobrażasz sobie życia bez tuszu do rzęs? Możesz zrezygnować z podkładu i cieni, ale maskarę nakładasz wychodząc na chwilę po bułki? Henna rzęs jest zatem właśnie dla ciebie. Zabieg jest szybki, a efekt przyciemnionych, pięknych rzęs sprawia, że nasze spojrzenie staje się głębokie i wyraziste. To świetna alternatywa dla codziennego nakładania kolejnych warstw tuszu.

Kiedy warto zrobić hennę?

Henna rzęs to zabieg dla każdego. Efekt utrzymuje się zwykle koło 3-4 tygodni, dlatego też najlepiej powtarzać zabieg raz w miesiącu. Im dłużej trzymamy hennę, tym intensywniejszy kolor otrzymujemy. Nie można oczywiście przesadzać i należy bezwzględnie przestrzegać zaleceń producenta by nie zniszczyć rzęs.

Zabieg ten to świetna alternatywa na wakacje, kiedy chcemy zrezygnować z codziennego makijażu. Hennę docenia także aktywne kobiety, które uprawiają sport. Oczywiście na siłowni czy basenie makijaż jest drugorzędny, ale podkreślone oczy pozwolą nam zachować kobiecość nawet gdy ostro trenujemy.

Nakładanie henny

Wiele kobiet ma obawy przed stosowaniem henny na rzęsy. Boimy się przede wszystkim nienaturalnego efektu oraz podrażnień. Jeśli chodzi o zbyt mocne przyciemnienie, to wystarczy trochę cierpliwości. Henna z czasem lekko się „zmywa” a efekt po dwóch dniach powinien być już jak najbardziej naturalny.

Rzeczywiście okolice oczu są bardzo wrażliwe. Dlatego też przed nałożeniem produktu należy wykonać próbę na skórze i sprawdzić, czy nie mamy reakcji alergicznej. Samo nakładanie henny na rzęsy jest proste. Na rynku dostępne są produkty w proszku (do rozrobienia z wodą utlenioną) i w kremie. Wystarczy pokryć rzęsy na całej długości produktem, odczekać kilka minut i zmyć.

Pewną trudność sprawia jednak zabezpieczenie samej powieki przed przybrudzeniem. Pozostałości henny na delikatnej skórze oczu niestety trudno usunąć, dlatego należy odpowiednio zabezpieczyć wrażliwe okolice kremem lub wazeliną. Jeśli mamy obawy o precyzję, warto przynajmniej za pierwszym razem oddać się w ręce kosmetyczki, która wykona zabieg profesjonalnie i szybko.

Chcesz wykonać sobie hennę rzęs?

Umów się ze mną na przyjemny zabieg już teraz!

Kontakt

Sprawdź, jakie zabiegu na twarzy, szyję i dekolt oferuję