Zabiegi z parafiną to jedna z najbardziej tradycyjnych i klasycznych metod regeneracji naszych dłoni. W połączeniu z nowatorskimi technikami, kosmetykami i wiedzą na temat ludzkiego ciała, może dać zaskakujące i długotrwałe rezultaty.

Kąpiel w parafinie

Zabiegi na dłoniach zwykle zaczynamy od peelingów, które działają oczyszczająco i usuwają zrogowaciały naskórek. Dzięki temu skóra staje się bardziej chłonna i jest gotowa na dalsze etapy pielęgnacji. Następnie na dłonie możemy nałożyć odżywczy balsam lub serum. Tak przygotowane ręce zanurzamy kilkukrotnie w roztopionej, ciepłej parafinie. Gdy na naszych dłoniach pozostanie kilka warstw substancji, wkładamy specjalne foliowe rękawiczki, a na to rękawiczki frotte i czekamy kwadrans. Od razu po zabiegu odczujemy diametralną różnicę. Skóra jest miła w dotyku, gładka, przyjemnie natłuszczona. Warto zabieg ten wykonywać szczególnie zimą, kiedy nasze dłonie są przesuszone, podatne na pęknięcia i urazy. Parafina tworzy rodzaj ochronnej maski, która zabezpiecza dłonie przed mrozem. Po zabiegu nakładamy odżywczy krem lub sorbet masując przy tym ręce i pobudzając krążenie.

Refleksoterapia dłoni

Poza kąpielą dłoni w parafinie warto wykonać masaż. Tu bardzo pomocna jest chińska medycyna i refleksoterapia. Polega ona na masowaniu określonych obszarów na dłoniach i tym samym poprawę samopoczucia. Brzmi jak magia? Prawie. Wszystko opiera się na pobudzaniu receptorów w skórze, które wysyłają impuls do układu nerwowego, a ten – do krwiobiegu. Dzięki temu konkretne obszary w naszym ciele zostają pobudzone do pracy, a ciało szybciej pozbywa się toksyn. Możemy tym sposobem zwiększyć odporność, złagodzić objawy alergii czy zmniejszyć ból. Ważna jest jednak technika, odpowiedni nacisk i znajomość „mapy” naszych dłoni. Oczywiście nie uleczymy takim masażem poważnych chorób, ale jeśli możemy w tak przyjemny i relaksujący sposób pomóc naszemu ciału, czemu nie spróbować?

Chcesz zadbać o swoje dłonie?

Chętnie Ci w tym pomogę. Skontaktuj się ze mną już teraz!

Kontakt

Sprawdź, jakie zabiegi na stopy lub dłonie oferuję